הדברת דבורים

הדברת דבורים – לא לאמיצים בלבד

הדברת דבורים נשמעת כמו הכרזת מלחמה על מזיקים מעופפים שיכולים להיות טורדניים במיוחד. אנשים רבים חוששים מעימות עם הדבורים מאחר וביכולתן לעקוץ את הדיירים ובני המשפחה ולגרום לנזקים קלים. אם אתם בין הרגישים לעקיצות הנזקים שאתם עלולים לספוג עלולים להיות קטלניים ולכן תעדיפו להימנע מפתיחת חזית עם הדבורים ותנסו להניח לעניין. אך מה תעשו במידה וחייכם הופכים להיות בלתי נסבלים? המגורים ליד כוורת עלולים להיות קשים מנשוא. הזמזום הבלתי פוסק, העקיצות המפתיעות והפחד מפני דבורה שיכולה להתעופף פנימה דרך החלון לא יניחו לכם לחיות כרגיל. אם אתם מעוניינים להתמודד עם הבעיה ולהזמין הדברת דבורים מקצועית, הנה כמה דרכים שיעזרו לכם.

הדברת דבורים – אפשרויות נבחרות

מלכודות

הדבורים אינן מתוחכמות במיוחד ואם תתלו באזור הבית מלכודות פשוטות הן ייכנסו פנימה ולא יצליחו להיחלץ. מלכודות אלו נקראות “מלכודות קונוס” או “מלכודות חרוט”. שמות אלו באים בעקבות צורת המלכודת המעוצבת בצד אחד עם פתח רחב המאפשר לדבורים לצלול פנימה, ומהצד השני בפתח צר אשר אינו מאפשר את יציאתן. לאחר הכניסה למלכודת מסוג זה הדבורה אינה מצליחה להיחלץ והיא נשארת תקועה בפנים עד שתנקו את המלכודת כדי לפנות מקום לדבורים נוספות.

ריסוס על הכוורת

אם תחליטו להתמודד עם הדבורים ראש בראש, תצטרכו להזמין איש הדברה שיעשה זאת עבורכם. לאחר שהוא ייכנס לתוך חליפת המגן שלו תוכלו לראות שאין בה אף חור דרכו יכולות הדבורים לחדור. כך מגן על עצמו המדביר מפני פגיעה מיותרת ומתכונן לקרב הקשה נגד הדבורים. המעופפות הקטנות מבחינות במדביר המאיים המתקרב אליהן אך אינן יכולות לחדור מבעד לחליפה המוגנת. כך יכול המדביר להתקרב עד למרחק סנטימטרים מהכוורת ולרסס עליה ישירות. בריסוס חשוב לפגוע גם בפנים הכוורת וכך להזיק לנחיל הדבורים כמה שיותר.

פיתיונות

אם תרצו לפתות את הדבורים ניתן לעשות זאת באמצעות דברים מתוקים, המשוכים את הדבורים אליהם. בתוך המתוק המפתה הניחו אמצעי הדברה אשר ממנו תאכלנה הדבורים וכך תוכלו להדביר אותן ללא מאמץ נוסף. את השאריות ייקחו הדבורים בחזרה לכוורת ויעבירו הלאה לשאר. כך תוכלו להגיע למספר דבורים נרחב ללא צורך בהליכה אל הכוורת עצמה.