הרחקת יונים

הרחקת יונים – נלחמים במקור

הרחקת יונים היא עוד פעולה ברשימת המטלות של הבית, בין לטאטא את שביל הכניסה או לגהץ את הערימות שהצטברו לכם בחודש האחרון. ההבדל היחיד הוא שגיהוץ וטאטוא יכולים לסבול דיחוי, אך הרחקת יונים הופכת להיות בעייתית יותר ככל שעובר הזמן. היונים מצליחות להקים לעצמן בית, ליהנות מכל רגע ולראות את המשפחה שלהן מתפתחת לכם על אדן החלון. הגוזלים כבר מתחילים לצייץ, וזהו הרגע שבו תבינו שאתם כבר עמוק בתוך הצרה. כדאי לא להתעורר מאוחר מדי ומומלץ להזמין מרחיק יונים מיד כשהבעיה מתחילה, כדי לא לשקוע עמוק יותר בבוץ. אם אתם לא מבינים על מה המהומה, ולמה הרחקת יונים היא עסק כל כך רציני, נהה כל הסיבות שיגרמו לכם לחייג כבר עכשיו אל מרחיק היונים הקרוב ביותר.

הרחקת יונים – כל הסיבות

לכלוך ואי סדר

היונים אינן מקימות בית על ידי שפיכת מלט, יציקות מסודרות ולבנים נאות למראה. את הקן בונות היונים מכל אניצי הקש אותם הן יכולות למצוא, חתיכות בד מלוכלכות וחוטי ברזל חלודים בהם הן אוהבות להשתמש.כל האמצעים הללו גורמים ללכלוך וחוסר סדר בסביבת הקן. הישר מאדן החלון יכולות חתיכות הבד או אניצי הקש להתעופף אליכם הביתה, למיטה או ישירות למטבח. את חוסר הסדר והלכלוך ניתן למנוע על ידי הרחקת יונים, עוד לפני שהקן נבנה ליד חלונכם.

מחלות וטפילים

היונים מביאות עימן סוגי מחלות וטפילים שונים אשר אינכם רוצים להכיר מקרוב. מדבור על סוגי טפילים כמו כיני יונים או קרציות שונות אשר עוסקות בעקיצות, מציצית דם ופעילויות נוספות אשר לא יגרמו לכם או לסביבה הקרובה אליכם נחת. מלבד הקרציות השונות, יכולות היונים גם להעביר אליכם מחלות שונות כגון דלקות מעיים, וירוסים הפוגעים בעיניים ודלקות אחרות. אם אתם הורים לילדים מומלץ להרחיק את היונים מהר ככל האפשר מאחר ומחלות אלו פוגעות בראש ובראשונה בילדי הבית מאחר והמערכת החיסונית שלהם חלשה יותר ואינה בנויה להתמודד עם איומים בלתי צפויים שכאלו. הרחקת יונים מסודרת תרחיק מכם את המחלות והטפילים וגם את היונים עצמן, ללא שום טורח מצידכם.