מיהו העכביש

מיהו העכביש ולמה כדאי להכיר אותו לעומק? – כל התשובות

מיהו העכביש היא שאלה איתה רובנו מעדיפים לא להתמודד. מי מעוניין להתעמק בהכרה של יצור בעל מספר רב של רגליים ועיניים אשר נראה מפחיד ודוחה בו זמנית? בני אדם שאינם חייבים להתמודד עם השאלה, ינסו לשכוח שהיצור קיים ומתהלך בין הבתים שלהם וינסו להתעלם מקיומו זמן רב ככל האפשר. כל עוד המצב מאפשר את ההתעלמות, החיים יכולים להיות נהדרים. אך מה יעשה מי שעכביש פולש אליו הביתה? אצלו כבר אין שאלה מיהו העכביש, אלא כיצד ניתן להדביר אותו. אם אתם רוצים להכיר את העכביש קצת יותר, רגע לפני שתפגשו בו פנים אל פנים, זהו בדיוק הזמן הנכון עבורכם.

מיהו העכביש וקצת פרטים כלליים – המדריך המקוצר

מספרים

בעולם ידועים כארבעים אלף זנים שונים של עכבישים. מספר מדהים זה אינו סופי מאחר והעכבישים מיטיבים להסתתר מעין האדם, ועל כן כנראה שישנם מינים אשר אינם מוכרים לאדם. בקרב עשרות אלפי מינים אלו רק שלושים נחשבים מסוכנים לאדם, למרות שרוב העכבישים הם ארסיים. ההבדלים מתבטאים בכמויות הארס ובצורכי העקיצה של העכבישים.

עקיצות

העכביש אינו עוקץ ללא סיבה נראית לעין. לרוב ינסו העכבישים לעקוץ את הטרף שלהם וכך לשתק אותו. בדרך זו קל לעכבישים להתמודד עם המזון שלהם ואף לעטוף אותו בקורים כדי למנוע את בריחתו לאחר שיתאושש. העכבישים ימנעו לעקוץ את בני האדם מאחר והם אינם רואים בהם טרף, אך אם הם ירגישו שהם דחוקים לפינה הם יעשו כל שביכולתם כדי לשרוד, אפילו אם מדובר על עקיצה של בני אדם המקיפים אותם.

קורים

קורי העכביש התפרסמו היטב לאחר סדרת הילדים “ספיידרמן”, כאשר בסדרה מתואר אדם-עכביש, אשר מסוגל לירות קורים ולהשתמש בהם תזוזה או למלחמה נגד אויבים. במציאות משמשים הקורים ללכידת טרף על ידי פריסה רחבה שלהם, מקום משכן לעכבישים בזמן מנוחה, לטיפוס על קירות או מקומות שונים וכן לעטיפת הטרף לצרכי מאכל. קורי העכביש נחשבים לחומר חזק במיוחד, כאשר מדענים ערכו ניסויים והוכיחו כי קור עכביש חזק יותר מחוט פלדה באותו העובי. 

 עכביש הולך