סוגי עקרבים

סוגי עקרבים – להכיר את האויב

סוגי עקרבים שונים עלולים לצוץ עם עליית הטמפרטורות וסיום תקופת האביב. עונת הקיץ החמה מביאה איתה חום, שמש ואווירה של חופש. הבגדים הכבדים של החורף מפנים את מקומם לגופיות ומכנסיים קצרים, ואנשים רבים לוקחים חופשה מהעבודה ומעדיפים לבלות עם הילדים. אם אתם בין אלו שמעדיפים קניונים כנראה הסכנה הגדולה ביותר מולה תעמדו היא ריקון חשבון הבנק שלכם. אם אתם בין אלו שמעדיפים מחנאות וללמד את המשפחה מהו הטבע וכיצד להכיר אותו מקרוב, כדאי מאוד שתכירו סוגי עקרבים לפני היציאה למחנאות. העקרבים עלולים להיות הסכנה הגדולה ביותר בה תיתקלו, יחד עם נחשים, תהומות ובורות שונים. אם אתם רוצים להכיר את העקרבים כדי לדעת מול מה אתם מתמודדים, הנה כמה סוגים אותם מומלץ לזהות.

סוגי עקרבים – להכיר את הסכנה

עקרב צהוב

זהו העקרב החשוב ביותר לזיהוי. מבין העקרבים החיים בישראל הוא הקטלני מכולם, ועקיצתו עלולה לגרום לתוצאות קטלניות לאדם בו היא פוגעת. העקרב הצהוב נפוץ בעיקר באזורים מדבריים או נטושים מאדם, אך כבר קרו מקרים בהם נתקלו תושבים באזורים הומי אדם בעקרב צהוב שהסתובב ליד ביתם. אם ישנם זוג עקרבים ליד ביתכם, יכול מאוד להיות שהם יקימו משפחה שלמה אם לא תשימו אליהם לב בזמן. נקבת העקרב הצהוב משריצה בין עשר לעשרים עקרבים קטנטנים בכל השרצה. בשבועיים הראשונים לחייהם חיים הצאצאים על גבה של אמם, אך לאחר מכן הם עצמאיים בשטח ומסוכנים לבני האדם אליהם הם מתקרבים.

קטלן עב זנב

מיד לאחר העקרב הצהוב נמצא הקטלן עב הזנב. הוא מסוכן קצת פחות מהעקרב הצהוב, אך עדיין נחשב קטלני וכבר אירעו בארץ מקרים בהם הקטלן גרם למוות. את הקטלן עב הזנב ניתן לזהות בקלות כפי שמרמז שמו. זנבו עבה מאוד ביחס לעקרבים אחרים והדבר בולט למרחוק. עקרב זה נוהג לחיות תחת סלעים ואפילו לעיתים נמצא במחילות של מכרסמים אשר אינם שמים לב כלל לנוכחותו הזרה אצלם בבית. ניתן להתבלבל בקלות בין הקטלן לעקרב השחור הפשוט, אך מבט אחד על זנבו ימחק את הספקות ויבהיר כי מדובר בעקרב מסוכן ביותר.